panel poczta postgresql mysql
HOME HOSTING SERWEROWNIA ZAŁÓŻ KONTO
O NAS REGULAMIN FAQ

Głównymi kryteriami wyboru Data Center jest bezpieczeństwo, stabilność i niezawodność. Dlatego też zdecydowaliśmy się na kolokację maszyn w jednym z największych i najnowocześniejszych centrum danych w Polsce. Lokalizacja maszyn w naszym kraju jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zapewniającym bardzo szybki dostęp do danych nieprzekraczający 25ms. Takim czasem dostępu mogą poszczycić się tylko dostawcy zapewniający bezpośrednie punkty wymiany ruchu z największymi operatorami telekomunikacyjnymi takimi jak: GTS, NASK, CROWLEY, ATM, PLIX czy TPNET. Cały ruch obsługiwany jest przez najwyższej klasy routery BGP zapewniające wybór najkrótszej drogi do użytkownika. Serwerownia ma teoretycznie nieograniczony transfer. W każdej chwili jesteśmy w stanie zwiększyć przepustowość łącza. Również bezpieczeństwo całego Data Center jak i maszyn w nim pracujących stoi na najwyższym poziomie. Zasilanie serwerowni z dwóch niezależnych zakładów energetycznych zapewnia jej nieprzerwaną pracę. W przypadkach kryzysowych agregaty prądotwórcze umożliwiają pracę maszyn do momentu naprawy głównego zasilania. Data Center wyposażone jest w profesjonalny system klimatyzacji, utrzymujący idealne warunki pracy przez całą dobę. Dzięki takim rozwiązaniom oraz polskiej lokalizacji mamy pewność, że dane powierzone nam przez użytkowników są bezpieczne a usługi, które oferujemy są dostępne przez cały czas.
Serwery
Oferowane przez nas usługi wymagają ogromnej mocy obliczeniowej, dlatego staramy się aby nasze serwery zawsze sprostały stawianym im wymaganiom. Usługi baz danych, kont FTP czy stron użytkowników są szczegółowe analizowane pod kątem wymagań systemowych. Taki sposób zapewnia zaprojektowanie infrastruktury tak, aby idealnie rozłożyć obciążenie na wszystkie maszyny. Ponadto „nadmiarowość” jest dla nas szczególnie ważna. Każdy system, usługę staramy się projektować w architekturze master/slave, w której w przypadku awarii głównego systemu jego rolę przejmuje serwer zapasowy, przy czym cały proces odbywa się niezauważalnie dla użytkownika, gwarantując nieprzerwany dostęp do danych.
Oprogramowanie
Usługi oferowane naszym użytkownikom powierzyliśmy systemom operacyjnym z rodziny Unix. Wszelkie aktualizacje systemowe instalowane są na bieżąco, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i wydajność. Oprogramowanie, którym powierzyliśmy bazy danych, pocztę czy ftp staramy się aktualizować co najmniej raz w miesiącu, dzięki czemu użytkownik zawsze dostaje najnowocześniejszy pakiet usług, którymi może zarządzać przez autorski panel administracyjny.
Bezpieczeństwo
Dane naszych klientów są dla nas szczególnie ważne, dlatego kładziemy ogromny nacisk na ich bezpieczeństwo. Serwery pełniące rolę magazynu danych składają się z macierzy dyskowych zapewniających szybkość i bezpieczeństwo w przypadku awarii nawet kilku dysków. Dodatkowo systematycznie wykonywany jest backup danych i składowany na oddzielnych serwerach. Zachowując taki układ jesteśmy w stanie w bardzo szybkim czasie zareagować na awarie. Monitoring wszystkich usług jest dla nas równie istotny. Podzespoły naszych serwerów oraz usługi na nich działające monitorowane są w systemie 24/7, co zapewnia pełną kontrole nad prawidłowym działaniem całej infrastruktury.